sportovní kynologie

Tak trochu, opravdu jen okrajově, se věnujeme sportovní kynologii.

V současné době máme s Angie splněné zkoušky ZZO a ZOP.

ZZO - zkouška základní ovladatelnosti
S výsledkem prospěla výborně, z toho mám radost. Ale asi ještě větší radost, mám z toho, že jsme zkoušku splnily v rámci 1. Mistrovství ČR malých plemen. Což bylo opravdu náročné, a to jak časově, tak i provedením. Celou zkoušku ZZO, jak cviky poslušnosti, tak i speciální cviky hodnotil Bc. Stanislav Beníšek. Hodnocení mi přišlo objektivní, i když velmi, velmi přísné. Ale asi se není moc co divit, když šlo o Mistrovství ČR. Což nám rozhodčí všem připoměl a tím zdůvodnil svou přísnost.
Takže i když jsem si vždy říkala, že takovou zkoušku přeci musíme dát levou zadní, tak najendou jsem si tím nebyla tak uplně jistá..
Nakonec jsme to zvlády, a moc dobře. Angie ZZO splnila s výsledkem prospěla výborně (na 4. místě z 15ti přihlášených psů). A ona byla ta, která to z naší dvojice kazila méně. No, jo, no když na paničce dost zapracovala nervozita a to také bylo v sobotu při poslušnosti  dost znát. Ale zase jsem si odvezla spoustu cenných připomínek a rad. V neděli mě uplně polilo horko, když jsem šla pro Angie a zjistila jsem, že s sebou nemám celý baťoh! Komplet sbalený baťoh jsem zapomněla doma na botníku. A v baťohu samozřejmě byl i připravený náhubek, se kterým se vykonávají speciální cviky. Naštěstí byli ostatní závodící vstřícní a náhubek na Angie mi půjčili. Takže jsem se v neděli asi vystresovala předem a ke speciálním cvikům jsem pak nastupovala klidnější, když už jsem měla půjčený náhubek. To bylo i znát na provedení, ani ne tak na tom jak Angie prováděla cviky (protože ta byla jak v sobotu, tak v neděli skvělá), ale já nedělala kiksy jako v sobotu při poslušnosti.

ZOP - základní ovladatelnost psa
Angie pracovala fajn. Jen moje nervy to kazily :-) Takže jsme prospěly na výborně s 96 body ze 100 možných.
Na to jak jsem byla zase nervózní si mylsím, že fajn výsledek. Jo, mohlo to být i lepší.. ale i podstatně horší.

Uvidíme, jestli se do budoucna vrhneme na nějaké zkoušky, kde jsou i stopy. Jako je třeba ZPU1 - zkouška pracovní upotřebitelnosti 1. stupně